UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС має намір посилити прозорість енергетики

Найближчим часом Європейський Союз має намір прийняти нове законодавство для підвищення прозорості енергетичного сектору.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр закордонних справ та інституційних реформ Бельгії Стівен Ванакере під час виступу на 5-й Глобальній конференції Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI), що розпочала свою роботу в Парижі, передає кореспондент DT.UA.

Як повідомив С.Ванакере, в Раді ЄС вже циркулює проект постанови, що має на меті інтенсифікувати просування EITI. Очікується, що документ буде розглянуто вже у найближчі кілька тижнів.

На підтримку загальноєвропейської угоди з прозорості видобувних компаній також висловилась Гудрун Копп, парламентський статс-секретар міністра економічної співпраці і розвитку Німеччини. За її словами, німецький уряд підтримує стандарти EITI, які є важливим питанням державної політики з розвитку, та координує їх просування серед міністерств. В даному контексті Г.Копп згадала позитивний приклад американського закону Додда-Френка, який зобов’язує компанії оприлюднювати дані контрактів.

Г.Копп підкреслила, що у ЄС має бути вироблена спільна позиція щодо обов’язкового впровадження EITI в країнах-партнерах.

Ініціатива прозорості видобувних галузей - це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях.

EITI вимагає прозорості платежів, що здійснюють компанії, та доходів, які пов’язані з розробкою національних природних ресурсів та які отримують уряди країн. Цей стандарт дає громадськості механізм контролю уряду в питанні належного управління ним природними ресурсами.

На відміну від більшості стратегій чи конвенцій, процес впровадження EITI потребує не лише консультацій із громадянським суспільством, а й його прямої участі у переговорах з наданням права голосу при прийнятті вкрай важливих і принципових рішень. Громадські організації безпосередньо контролюють імплементацію стандартів EITI в своїх країнах, а також через глобальну коаліцію неурядових організацій «Публікуй, що платиш» (Publish What You Pay). На міжнародному рівні до процесу також залучені такі організації, як Transparency International, Revenue Watch Institute, Open Society Institute, Global Witness, Oxfam та інші.

Керівництво та контроль за впровадженням і виконанням EITI в кожній державі здійснює група зацікавлених сторін, яка обов’язково складається з представників уряду, компаній і громадських організацій.