UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Енергоатом" заявляє про хакерську атаку на свій сайт одразу після підписання угоди з Westinghouse

Наразі внаслідок атаки відсутній доступ до публікацій пресцентру за весь час роботи "Енергоатому".

Одразу після підписання 22 листопада договорів між НАЕК "Енергоатом" та американською компанією Westinghouse щодо будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС), на сайт української атомної компанії було здійснено хакерську атаку. Про це "Енергоатом" повідомив у Facebook.

"Сьогодні офіційний вебсайт "Енергоатому" атакували хакери – і відтоді немає доступу до публікацій пресцентру за весь час роботи компанії. Це сталося, щойно були підписані історичні угоди між ДП "НАЕК "Енергоатом" й американською компанією Вестінгауз", - йдеться в повідомленні.

Наразі фахівці роблять усе можливе для відновлення доступу до інформаційного ресурсу НАЕК. Поки тривають відновлювальні роботи, компанія просить користуватися сторінками "Енергоатому" у соціальних мережах: Youtube, TelegramInstagram.

Читайте також: Україна стала плацдармом для кібератак

Нагадаємо, перша зареєстрована успішна кібератака на енергетичну систему України з виведенням її із ладу сталась 23 грудня 2015 року. Російським зловмисникам вдалось атакувати комп'ютерні системи управління трьох енергопостачальних компаній України.

Найбільше від першої кібератаки постраждали споживачі "Прикарпаттяобленерго": було вимкнено близько 30 підстанцій, близько 230 тисяч мешканців залишались без світла протягом однієї-шести годин. Атака відбувалась із використанням троянської програми BlackEnergy.

Водночас синхронних атак зазнали "Чернівціобленерго" та "Київобленерго", але з меншими наслідками. За інформацією одного з обленерго, підключення зловмисників до його інформаційних мереж відбувалося з підмереж глобальної мережі Internet, що належать провайдерам в Російській Федерації.

Наступна, і набагато менш масштабна за наслідками, кібератака сталась вночі з 17 на 18 грудня 2016 року. Протягом трохи більше однієї години була виведена з ладу підстанція "Північна" енергокомпанії "Укренерго", без струму залишились споживачі північної частини правого берега Києва та прилеглих районів області.

У 2017 році хакерській атаці піддалися комп'ютерні системи столичної енергокомпанії "Київенерго".  

За даними Держспецзв'язку, кількість кіберінцидентів і різноманітних атак щороку невпинно зростає. Протягом шести місяців вдалося заблокувати понад 1,1 млн атак різних видів на державні інформаційні ресурси, а також понад 250 DDoS-атак.