Працівники ЗАЕС, які взяли участь у зйомках російської пропаганди, будуть звільнені за зраду та колабораціонізм. Про це повідомляє НАЕК "Енергоатом".
"Поодинокі «діючі працівники станції», котрі взяли участь у прорашистських відеопостановах, з наступного понеділка переходять в категорію «НЕ діючих», бо будуть звільнені за зраду та колабораціонізм", - йдеться в повідомленні.
Як пояснили в "Енергоатомі", указані працівники взяли участь у відео, яке мало на меті створити картинку, що обстріл станції начебто здійснюється українською стороною.
Так, два дні тому під вечір окупанти завезли до Енергодару велику групу пропагандистів, яких самі поміж собою називають "шапіто", та провели нараду з військовими.
Вже за годину після того рашисти почали мінометний обстріл промзони АЕС. Причому стріляли із найближчих околиць Енергодару (звук між пострілом і вибухом становив 1–3 с, отже відстань – від одного до трьох кілометрів).
"Вдарили з "Градів" (за сценарієм провокації – немов би у відповідь на "українські" обстріли промзони) по Нікополю та Марганцю, вбивши й поранивши там кількох мирних українців. Вчора зранку командир орків заявив про намір "зупинити ЗАЕС" через начебто українські обстріли", - розповіли в "Енергоатомі".
Згодом пропагандисти видали десятки брехливих "відео", зокрема й за участю "діючих працівників станції".
"Стилістика цих "свідчень" зрежисована в дусі "Астанавитесь!" колишнього президента-втікача Януковича", - зазначили в "Енергоатомі".
З огляду на все вищезазначене "Енергоатом" офіційно заявляє, що Україна ніколи не вела, не веде і не вестиме обстрілів на майданчику атомної станції та в місті Енергодар.
"Бо за жодних умов ми не готові нехтувати ядерною безпекою та життям і здоров’ям власних громадян", - наголошують в "Енергоатомі".
Нагадаэмо, обстріли окупантами Запорізької АЕС не пошкодили критичну важливу інфраструктуру. Про це свідчать нові супутникові знімки станції, опубліковані компанією Maxar Technologies.
Нагадаємо також, що уся фінансово-розрахункова система Запорізької електростанції працює за українським законодавством. ЗАЕС працює як відокремлений підрозділ компанії "Енергоатом", центральний офіс якої розташований у Києві. Зарплату працівники станції отримують у гривнях.