UA / RU
Підтримати ZN.ua

Енергоатом та ДТЕК Аметова створили нову схему, незважаючи на війну

Як Ахметов лише за березень заробив на "Енергоатомі" мільярд гривень.

Трейдери «Енергоатому» виставляли заявки на продаж із високою ціною, більшою, ніж в інших продавців. У результаті приблизно 35–40% їхніх обсягів не було акцептовано. Ресурс «провалювався» на Балансуючий Ринок. Там цей обсяг за 0,01 грн/МВт·год відкупала генерація ДТЕК, розвантажуючи свої вугільні блоки, і продавала вже за ринковою ціною: близько 3 тис. грн за мегават-годину. Про це пише Сергій Головньов, журналіст, екс-головред БізнесЦензор, в матеріалі - «Як Ахметов лише за березень заробив на «Енергоатомі» мільярд гривень».

З одного боку, маємо класичну монопольну змову двох компаній — найбільшого продавця та найбільшого покупця. З іншого — свідоме завдання збитків «Енергоатому» його трейдерами для збереження високої ціни на ринку. Висока ціна вкрай потрібна ДТЕК, яка є найбільшим постачальником електроенергії в країні через «Д.Трейдінг» для великих споживачів і постачальників універсальних послуг — для дрібних споживачів і населення.

Вочевидь така схема не могла відбуватися без як мінімум мовчазного схвалення керівників галузі від держави. Серед них міністр енергетики Герман Галущенко, який раніше сам працював в «Енергоатомі» заступником діючого президента Петра Котіна, голова Нацкомісії з регулювання енергетики Костянтин Ущаповський і куратор галузі в офісі президента, заступник голови ОП Ростислав Шурма.

Читайте також: До 2029 року в Україні мають збудувати 20 атомних енергоблоків: угода «Енергоатому»

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням.