Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" очікує на рішення Державної інспекції ядерного регулювання для запуску Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні. Про це йдеться у повідомленні компанії.
"На сьогоднішній день будівництво ЦСВЯП повністю завершено, отримано сертифікат Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо готовності об'єкта до експлуатації. На даний час на ЦСВЯП проводяться холодні випробування, оцінка та документи об'єкта розглядаються Державною інспекцією ядерного регулювання на предмет видачі необхідної дозвільної документації. Очікується, що три контейнери з відпрацьованим ядерним паливом з ЮУАЕС будуть доставлені до ЦСВЯП у третій декаді квітня поточного року", - йдеться в ньому.
Також у повідомленні йдеться, що головна з причин затримки введення в експлуатацію – невиконання колишнім генеральним підрядником компанією "Укрбудмонтаж" зобов'язань щодо контракту на будівництво сховища, цей контракт було підписано у 2017 році на суму 1,4 млрд гривень.
"Після кадрових змін в "Енергоатомі" у 2020 році було проведено ретельну перевірку умов та стану виконання робіт за контрактом та встановлено численні порушення, зокрема за кошторисною вартістю, якістю та обсягом виконаних робіт. За результатами замовником будівництва відокремленим підрозділом "Атомпроектінжиніринг" було передано всі матеріали до правоохоронних органів, подано позов до суду та виграно справу про повернення компанією "Укрбудмонтаж" на користь "Енергоатому" 100 млн гривень раніше перерахованого авансового платежу. За даними матеріалами Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрило кримінальні провадження та оголосило підозри колишнім співробітникам "Атомпроектінжиніринг". Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про обрання запобіжних заходів. Досудове розслідування триває", - йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, з метою компенсації збитків та додаткових витрат "Атомпроектінжиніринг" підготував ще один судовий позов до колишнього підрядника "Укрбудмонтаж" на суму близько 120 млн гривень.
Як повідомляли "Українські Новини", 11 серпня Кабінет Міністрів затвердив програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом на суму 8,9 млрд гривень.
У 2020 році національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" зазнала чистих збитків у розмірі 4,845 млрд гривень.