UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Енергоринок" припинив розрахунки з енергогенеруючими підприємствами Криму

Державний "Енергоринок" припинив розрахунки з енергогенеруючими підприємствами Криму за договорами купівлі/продажу електроенергії.

Оператор оптового ринку електроенергії України ДП "Енергоринок" офіційно повідомив про припинення виконання з 1 квітня 2014 року зобов'язань за договорами з енергогенеруючими підприємствами Криму.

"Повідомляємо про настання обставин непереборної сили, що підтверджено довідкою Торгово-промислової палати України, які призвели до неможливості виконання зобов'язань за двосторонніми договорами купівлі-продажу електроенергії, підписаних між "Енергоринком" і виробниками, що здійснюють діяльність на території АР Крим та міста Севастополь. У зв'язку з цим, з 1 квітня 2014 року, зупиняється виконання зобов'язань за цими договорами", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті "Енергоринку".

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан 25 березня заявив про призупинення оплати "Енергоринком" електроенергії, виробленої генеруючими підприємствами Криму. За його словами, подальший хід подій буде залежати від прийняття і положень закону "Про окуповані території".

Як відомо, Росія після анексії Криму запропонувала від'єднати півострів від енергосистеми України.

Раніше Крим одержував значні дотації у вигляді "зеленого тарифу" для сонячних електростанцій.

На території Криму знаходяться сонячні електростанції загальною потужністю 406,96 МВт (110 МВт ще не підключено до мережі), ВЕС потужністю понад 88 МВт (з них сучасних - 25 МВт).

Крім того, у Криму працює кілька невеликих теплових електростанцій - Сімферопольська ТЕЦ (68 МВт), Севастопольська ТЕЦ (33 МВт), Камиш-Бурунська ТЕЦ (30 МВт) і "Сакські теплові мережі" (32 МВт). !zn