Державна інспекція з ядерного регулювання видала "НАЕК "Енергоатом" ліцензії на будівництво та введення в експлуатацію Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива, повідомляє прес-служба Держатомрегулювання.
"На сьогодні експлуатуючою організацією ("Енергоатомом") всі передбачені ядерним законодавством умови для безпечного будівництва і введення в експлуатацію ЦСВЯП - виконані... З метою розвитку енергетичної незалежності нашої держави та економії бюджетних коштів - Держатомрегулювання в установленому порядку ухвалила рішення про видачу ліцензії на спорудження та введення в експлуатацію об'єкта", - цитується в повідомленні голова інспекції Борис Столярчук.
За його словами, технології американської компанії Holtec International, які використовуються при будівництві цього сховища, вже підтвердили свою надійність і безпеку в інших країнах – Швеції, Бельгії та Іспанії.
Нагадаємо, що на початку червня 2017 року Кабмін затвердив проект будівництва ЦСВЯП, куди буде надходити відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС, оператором яких є "Енергоатом". За даними Міненерговугілля, у цьому сховищі буде протягом 100 років безпечно зберігатися ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС. Через відсутність власного сховища Україна змушена кожен рік витрачати близько $ 200 млн на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива на території Росії.
За даними "Енергоатому", контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International буде поставляти спеціальне обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані як на енергоблоках АЕС, так і під час перевезення ВЯП з АЕС у ЦСВЯП, а також в самому сховище.
У середині червня 2017 року "Енергоатом" заявив про плани поставити перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом на ЦСВЯП у першій половині 2019 року.
Нагадаємо, що в травні держпідприємство "Енергоатом" оголосило тендер на виконання робіт з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Україні.
Повідомлялося, що "Енергоатом" планує в 2019 році почати експортувати електроенергію, вироблену на другому блоці Хмельницької АЕС, в енергосистему країн ЄС, а саме в Польщу і Угорщину.