ДП НАЕК "Енергоатом" надіслала до Антимонопольного комітету України заяву про можливе порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що було викликано впровадженням формули "Роттердам +". Про це йдеться на сайті АМКУ.
При цьому "Енергоатом" просить АМКУ зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), скасувати пункт 3.1. постанови НКРЕКП від 03.03.2016 № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії" в частині розрахунку прогнозної ціни продажу електроенергії з використанням формули показників індикативної ціни вугілля та ціни транспортування.
У заяві наголошується, що цей пункт призвів до перерозподілу коштів оптового ринку електроенергії на користь генеруючих компаній ТЕС за рахунок відповідного зниження тарифу на електричну енергію АЕС.
З метою отримання інформації, що підтверджує або спростовує викладені в заяві обставини, АМКУ направлені вимоги про надання інформації, зокрема, до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НКРЕКП, ДП НАЕК "Енергоатом" та ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
Як писали для DT.UA Вікторія Войцицкая і Олена Сотник, народні депутати України ("Самопоміч"), формула "Роттердам+" - запорука економічного процвітання корпорації ДТЕК, яка, крім здатності непомітно транспортувати вугілля з Роттердама в Україну, ще й може ставати абсолютно невидимою, коли ринок ТЕС аналізується державними чиновниками за фактом існування монополій.
Докладніше про необхідність регулювання ринків читайте в матеріалі Вікторії Войціцької і Олени Сотник "Відповідальний капіталізм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".