Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на другому засіданні Антикризового енергетичного штабу заявив, що діяльність "Енергоатому" збиткова, повідомляє Урядовий портал.
"Компанії потрібно дати можливість торгувати за нормальними цінами. НАЕК кожен місяць отримує збитки мінус 1 млрд грн у зв'язку з тим, що продає електроенергію за півціни на балансуючому ринку. Дешевше не торгувати, ніж торгувати у збиток. Тому наше завдання захистити "Енергоатом" та колектив підприємства", - сказав прем'єр-міністр.
Також Шмигаль заслухав доповідь в. і. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольги Буславец про стан виконання рішень першого засідання Антикризового енергетичного штабу.
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, вказали на неприпустимість невиконання рішень Антикризового штабу, а "Енергоатому" нагадали про необхідність дотримуватися затверджений прогнозний баланс.
Крім того, Антикризовий енергетичний штаб звернув увагу народних депутатів на значну кількість законодавчих ініціатив, які містять антикризові заходи і зареєстровані в секретаріаті Верховної Ради.
"Розгляд цих документів важливо для енергетичної безпеки країни і функціонування ринку. Штаб звернувся з пропозицією прискорити розгляд таких законопроектів", - йдеться в повідомленні.
Наприкінці квітня Сергій Лещенко повідомив, що новопризначена в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець ініціювала зупинку трьох енергоблоків АЕС потужністю 3000 МВт і зниження генерації ще на п'яти. Такі дії вигідні олігарху Ринату Ахметову, якому належать теплові та сонячні електростанції. Вартість електроенергії, яку генерують ТЕЦ і "зелена енергетика", значно вище, ніж на АЕС.
21 квітня Запорізька АЕС відключила і вивела в резерв енергоблок №2 у зв'язку з балансовими обмеженнями у енергосистемі. Слідом за циим позапланово було зупинено енергоблок №3 Рівненської АЕС.