UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експорт цукру з України обіцяє чималі надходження валюти

Продаж цукру зросла майже в три рази, обмеження по експорту не введені.

Україна у січні-грудні 2023 року експортувала 516 тис тонн цукру на 391,2 млн USD. Про це свідчать дані митної служби. При цьому продаж цукру збільшився в 2,85 рази порівняно з 2022 роком.

Для порівняння, в 2022 році експорт цукру становив 181 тис тонн на 139,38 млн USD.

Цікаво, що учасники ринку цукру домовилися з Мінагрополітики про максимальний осбяг експорту цукру в 2023/2024 МР на рівні 650 тис тонн. Хоча в минулому році - з 15 червня по 15 вересня - в Україні діяла заборона на експорт цукру. Заборона на експорт була пом’якшена - з серпня Кабмін надавав квоти на вивіз цукру.

Як повідомляла «Агро Перспектива», австрійський харчовий концерн Agrana виступив з критикою безмитних поставок цукру з України до ЄС.

За словами керівника компанії, імпорт українського цукру мав «величезний вплив» на продажі концерну, який займається виробництвом цукру, фруктів та крохмалю, в Румунії, Болгарії та Угорщині. Вигоду насправді отримують цукротрейдери, які експортують цукор до Європи, а не безпосередньо українські виробники цукрових буряків.

До речі, до червня 2022 року Україна могла експортувати до ЄС лише близько 20 тис. тонн цукру на рік.

Щодо блокування польськими перевізниками кордону, за прем’єрства Туска були частково зняті обмеження руху – уряд домовився із польськими фермерами, які блокували кордон. Проте ситуація із блокуванням з боку автоперевізників залишається невизначеною. Наприкінці грудня Туск заявив, що  до того, щоб припинити блокаду кордону.  

Про те, як дисбаланси транспортної галузі, спричинені монополією «Укрзалізниці», створюють підґрунтя для нових криз пояснює Юрій Щуклін у статті «Кордон без блокад забезпечується плануванням вантажоперевезень і посвяченням у нього європейських партнерів» на ZN.UA.