UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експорт-імпорт електрики: чи змінилося щось у постачанні України після ракетних ударів по інфраструктурі

Україна вимушено зупинила експорт електроенергії задля стабілізації власної енергосистеми.

Україна зараз не експортує електроенергію, тобто не продає її, але й не імпортує (не купує). Про це повідомив голова комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус під час інформаційного телемарафону.

"Власне 10 жовтня у нас був масований ракетний обстріл і з 11 жовтня у нас немає експорту. По-перше, ми не можемо його гарантувати, гарантувати, що якусь підстанцію не буде пошкоджено. Краще чесно про це сказати, можливо, навіть взагалі не постачати електроенергію, а по-друге, ми перш за все повинні поставити цю електроенергію для українського споживача, навіть якщо з перебоями, але щоб у більшість годин на добу у нашого споживача була електроенергія, і це пріоритет номер один, бо це вже питання. безпеки", - наголосив Герус.

Він додав, що жодні штрафні санкції через припинення експорту електроенергії Україні не загрожують.

"Не буде накладено жодних штрафів. Штрафи і, сподіваюся, репарації, будуть накладені на Російську Федерацію", - наголосив Герус.

Читайте також: Графік відключень електроенергії на вихідні: ДТЕК публікує перелік вулиць та час

Повідомлялося, що з огляду на масові атаки ворога на об'єкти енергетичної інфраструктури, в "Укренерго" розпочали стабілізаційні відключення електроенергії. Київські електромережі опублікували орієнтовний перелік вулиць, мешканців яких стосуватимуться обмеження та відсутності електрики.