Щоб стати дійсно ефективним інститутом, Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств повинна мати адекватні легальні правові повноваження. При цьому цей орган повинен працювати на принципах чесності та прозорості.
Таку думку в коментарях DT.UA озвучив президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс. "Є тисячі справ, над якими це відомство може почати працювати вже сьогодні", - зазначив експерт.
За словами Вільямса, підвищення ефективності боротьби з рейдерством в Україні дозволило б підвищити інвестиційну привабливість країни і, як наслідок, сприяло б зростанню економіки, доходів держбюджету, поліпшенню стану платіжного балансу.
"Рейдерство приватної власності як ніщо погіршує загальний інвестиційний клімат у країні. Тому Україна втрачає мільярди доларів приватних іноземних інвестицій щорічно", - зазначив президент Американо-української ділової ради.
- Арбузов став головним щодо захисту інвесторів від рейдерських захоплень
У свою чергу адвокат МЮГ AstapovLawyers Олег Громовий додає, що чи не основна проблема у боротьбі з рейдерством - в ефективності і якості тих правоохоронних структур, які вже створені в Україні, але фактично не діють (що, очевидно, і має стати предметом уваги міжвідомчої комісії, - ред).
"Згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом прокурор здійснює процесуальне керівництво попереднім розслідуванням, а це значить, що прокурор має право встановлювати ознаки злочинів з рейдерства і починати розслідування таких злочинів, доручати слідчому проведення слідчих дій, затверджувати обвинувальний висновок і підтримувати обвинувачення в суді. Питання профілактики та запобігання рейдерству належать до компетенції оперативних підрозділів правоохоронних органів", - констатує фахівець.
На думку юриста, для підвищення ефективності боротьби з рейдерством слід вносити зміни у чинне законодавство з метою запобігання суміщенню державної служби та бізнесу. "Потрібно розкривати "корпоративну вуаль" і в разі підтвердження прямого чи непрямого контролю чиновником приватної компанії не допускати його до виконання державних функцій", - каже правознавець.
Нагадаємо, що уряд прийняв рішення про відновлення роботи Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Її статус був підвищений - до складу комісії залучені перші особи міністерств і відомств, а не їхні заступники. Очолив комісію перший віце-прем'єр Сергій Арбузов. Очікується, що найближчим часом буде розроблена програма боротьби з рейдерством в Україні. !zn
Читайте також: