Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у щомісячному звіті по нафтовому ринку констатує, що світова пропозиція 3 продовжує рости з "шаленою швидкістю".
В МЕА відзначають, що, незважаючи на падіння цін на "чорне золото" і прискорення зростання споживання, динаміка глобальної пропозиції залишається на високому рівні: у світі щодня видобувається на 2,7 млн барелів більше, ніж у 2014 році.
Аналітики МЕА вважають, що перевиробництво нафти настільки велике, що надлишок на ринку і протягом 2016 року.
11 серпня у Світовому банку повідомили, що зняття санкцій з Ірану надасть значний вплив на світовий ринок нафти. Тегеран зможе видобувати близько 1 млн барелів нафти на добу, що знизить ціну за барель нафти на 10 дол в 2016 році.
Раніше повідомлялося, що країни ОПЕК ведуть переговори про можливість проведення екстреного засідання в умовах різкого падіння цін на нафту, обумовленого надлишковими поставками сировини на ринок.
Нафта дешевшає шостий тиждень поспіль. Напередодні 6 серпня нафта Brent впала нижче психологічної позначки в $ 49 вперше з початку січня на побоюваннях щодо надлишку сировини на ринку. В цілому ціни на нафту впали більш ніж на 25% з пікового рівня 2015 року, зазначеного в червні, позначивши "ведмежий" тренд на нафтовому ринку.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.