Експерт: Пожвавлення української економіки має виключно сировинний характер
Зростання української економіки у 2010 році має виключно сировинний характер, а у структурі українського експорту продовжує падати частка продукції машинобудування та інших обробних галузей, заявив у статті для «Дзеркала тижня» доктор економічних наук Сергій Кораблін.
Зростання української економіки у 2010 році має виключно сировинний характер, а у структурі українського експорту продовжує падати частка продукції машинобудування та інших обробних галузей, заявив у статті для «Дзеркала тижня» доктор економічних наук Сергій Кораблін. «Після того як із середини минулого року на світових ринках почала дорожчати сталь, в українській економіці відбулося зростання. При цьому у першому півріччі 2010 року в товарній структурі вітчизняного експорту зросла частка чорних металів (до 31,3%), енергетичних матеріалів (6,9%), а також руд, шлаків і золи (4,5%). Одночасно знизилася вага механічних машин (до 6,5%) і електричних (до 4,7%)», - констатував економіст.
При цьому він підкреслив, що роль сировинної компоненти в українському експорті безперервно росте протягом останніх двадцяти років.
«Якщо у 80-ті роки в структурі української промисловості і товарного експорту вага машинобудування твердо становила близько 30-40%, а чорної металургії була у два-три рази меншою, то сьогодні ситуація прямо протилежна», - заявив Кораблін.
На його думку, Україна перетворюється на джерело сировини не тільки для розвинених країн світу, але і для країн, що розвиваються.
«Україна перетворилася на сировинний придаток не тільки розвинених країн, але і більш успішних економік, що розвиваються. Експортуючи до Китаю метал, ми не тільки ввозимо китайський ширвжиток, електроніку та автомобілі, але вже беремо у нього державні кредити для придбання китайського устаткування»
Детальніше читайте у статті Сергія Корабліна «Курсові безвиході сировинних економік» у свіжому номері «ДТ».