Дрібні підприємці, які сплачують єдиний податок, не хочуть платити додаткові відрахування до пенсійного фонду, які з липня зросли до 200 гривень. Таку думку у п'ятницю, 8 жовтня, висловив голова Інституту підтримки регуляторної реформи в Україні Володимир Дорош.До середини жовтня вони мають заплатити державі ці додаткові пенсійні внески за цілий квартал, що становить майже тисячу гривень, але не кожен дрібний підприємець у нинішніх умовах може це зробити.
За його словами, якщо такі податкові зміни, прийняті без обговорення з громадськістю, негайно не скасувати, це стане причиною припинення діяльності більше мільйона суб'єктів господарювання.
Також вимушені обов'язкові платежі до пенсійного фонду, на думку експерта, призведуть до тінізації малого бізнесу в Україні, а це спричинить суттєве скорочення робочих місць і зменшення надходжень до державного бюджету.
«Якщо щомісяця мільйон підприємців мали сплачувати по 200 гривень податку, то втрачається 200 мільйонів гривень. Якщо помножити на п'ять місяців, відтоді, як закон набув чинності, то через податкові органи держава недоотримає 1 мільярд 100 тисяч. А загалом додатково держава планувала зібрати до пенсійного фонду 1 мільярд гривень», - говорить Дорош.
При цьому, за словами експерта, мотивів сплачувати додаткові відрахування до пенсійного фонду у підприємців з єдиним податком немає, оскільки, вийшовши на пенсію, вони отримають за це всього 30 гривень надбавки до мінімальної пенсії.
Окрім того, законодавці вимагають обов'язково платити додаткові внески і від пенсіонерів, які мають свій бізнес «Також люди, які за основним місцем роботи сплачують відрахування і є підприємцями, будуть змушені платити ще раз. Цікаво, їм потім подвійну пенсію теж будуть платити?», - зауважує Дорош.
Нагадаємо, 7 жовтня Рада прийняла у першому читанні Податковий кодекс.
Проект Податкового кодексу був внесений Кабміном на розгляд Ради 21 вересня.
Він був оприлюднений на офіційному сайті парламенту.
Урядовий законопроект є альтернативним, тому що два народних депутата — Сергій Терьохін (БЮТ) і Микола Катеринчук (НУ-НС) — раніше зареєстрували свій проект.
Варто нагадати також, що через неприйняття Податкового кодексу відкладається розгляд проекту державного бюджету на 2011 рік. Так, раніше президент Віктор Янукович і прем'єр Микола Азаров висловилися за прийняття держбюджету-2011 на основі нового Податкового кодексу. Пізніше з цієї причини спікер Володимир Литвин повернув Кабінету міністрів проект держбюджету.За матеріалами Лівий Берег