UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Видобуток сланцевого газу Shell підвищить екологічні стандарти українських газодобувних компаній

На думку експерта, якщо видобуток сланцевого газу буде проходити у відповідності зі стандартами Shell, немає ніяких підстав допускати ймовірність забруднення навколишнього середовища.

Спільний проект із 3 щодо видобутку сланцевого газу не тільки не загрожує навколишньому середовищу, а навпаки - піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень. Про це заявив директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

"Компанія Shell задекларувала намір жорстко дотримуватися екологічних принципів. Тут варто зазначити, що норми з охорони праці та екології у них одні з найкращих у світі. На жаль, наші нафто- і газодобувні компанії в цьому плані, що називається, і поруч не стояли. Тому, якщо все відбуватиметься у відповідності зі світовими стандартами Shell, немає ніяких підстав допускати ймовірність забруднення навколишнього середовища. Ця компанія навряд чи зацікавлена в тому, щоб формувати негативний імідж у самому центрі Європи", - упевнений експерт.

При цьому Марунич нагадав, що технологія гідророзриву в Україні вже застосовувалася для видобутку традиційних видів палива. За його словами, за останні п'ять років на території нашої країни було проведено близько 50-60 гідророзривів.

"Причому не завжди без наслідків: наприклад, був прецедент, коли "Укрнафта" закачувала у пласти химраствор, який потім виливався і забруднював орні землі через недотримання технологічного процесу. Shell такої халатності собі ніколи не дозволить", - додав фахівець.

У той же час, за його словами, спільний проект із Shell не тільки не загрожує навколишньому середовищу, а навпаки - піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень.

"Тим не менш, саме міжнародні компанії рівня Shell можуть привнести у цей бізнес той елемент екологічної безпеки, який для вітчизняних підприємств, як правило, стоїть на останньому місці. Більше того - спільний проект з міжнародною компанією не тільки не загрожує навколишньому середовищу, а навпаки - піднімає екологічну безпеку в Україні на якісно новий рівень", - констатує Марунич.

Нагадаємо, 24 січня у Давосі за участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській дільниці у Харківській і Донецькій областях. !zn

Читайте також:

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу

США готові поділитися з Україною технологією видобутку сланцевого газу