За підсумками червня банківська система України покаже прибуткову діяльність, а збиток в системі за підсумками травня в розмірі 3 млрд грн був викликаний суто технічним чинником у зв'язку зі зміною методики формування резервів. Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.
У той же час він прогнозує, що прибуток банківської системи за підсумками 2013 року може скласти 11 млрд грн.
Такі очікування аналітик пов'язує з активізацією кредитування корпоративного сектору, яке традиційно відбувається восени. "Щорічно ми бачимо тенденцію зростання кредитного портфеля для юросіб взимку, наприкінці весни починається плавний спад, повне затишшя влітку, і вже восени відновлюється інтенсивне кредитування корпоративного сектору. Я не виключаю, що в нинішньому році з початком бізнес-сезону ми побачимо зростання кредитного портфеля банків щодо юросіб в межах 5-7% на місяць. Це і стане додатковим джерелом доходу для системи", - пояснив Охріменко. У той же час він зазначив, що зараз банки заробляють переважно на споживчих кредитах, крім того раніше видані кредити підприємствами зараз справно погашаються і з цим не спостерігається проблем.
Коментуючи дані Національного банку України про те, що система отримала збиток за підсумками травня у розмірі 3 млрд грн, експерт зазначив, що це разове явище, яке пов'язане зі зміною методики формування резервів із 1 січня поточного року. "Спочатку банки резерви зменшили, а тепер їх деформували. Це суто технічна операція, яка пов'язана виключно з методикою обліку. Вже за підсумками червня банківська система покаже значний прибуток", - пояснив експерт.
Раніше Ігор Соркін, голова Національного банку України, коментуючи стан банківської системи країни, зазначав, що вона досить високодохідна, стабільна, може ефективно протистояти як внутрішнім, так і зовнішнім економічним викликам, тому є інвестиційно привабливою. !zn