UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт розповів, чому українські підприємства працюють попри нульову рентабельність

Компанія Метінвест за два роки війни втратила потужні заводи, а інші металургійні підприємства групи розташовані буквально на лінії зіткнення. Під час трансформації компанія зіткнулася з великими викликами: 9 тисяч із 60 тисяч співробітників Метінвесту пішли на війну, а заводи досі працюють на межі рентабельності. Про будні українських металургів генеральний директор групи Метінвест Юрій Риженков розповів у інтерв’ю The Telegraf. 

За його словами, підтримувати виробництво особливо складно: працівники одягають на роботу бронежилети та шоломи, а компанія облаштувала укриття, щоб захистити їх від прямого вогню. 

«Очевидно, для компанії спочатку це було викликом, особливо через бомбардування й високу ймовірність ракетних обстрілів, зокрема на деяких наших підприємствах, розташованих буквально за 35-40 кілометрів від лінії фронту. Ми мали кілька влучань», – говорить гендиректор компанії.

Юрій Риженков також зауважив, що наразі пріоритетом для Метінвесту є підтримання роботи підприємств, навіть якщо це означає, що компанія ледве триматиметься на плаву. Наразі металургійні комбінати групи працюють на 65-75% потужності, а це нижче за нормальний рівень, вказує видання. 

«Якщо ви хочете бути прибутковими в металургійній промисловості, рівень завантаження підприємства має бути вищим за 80%. Але принаймні ми можемо забезпечити роботою і зарплатами наших співробітників та зберегти потужності. Ми маємо змогу продовжувати обслуговувати наших клієнтів», — підкреслив гендиректор Метінвесту.

Як відомо, у 2023 році група Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 14,6 млрд грн податків і зборів. Серед найбільших за обсягом відрахувань – єдиний соціальний внесок, що становить 3,3 млрд грн, податок на прибуток – 3,2 млрд грн, та податок на доходи фізичних осіб – понад 3 млрд грн.

Нагадаємо, бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» спрямували на допомогу країні, військовим та мирним людям вже понад 7,6 млрд грн (понад $223 млн) за 24 місяці повномасштабного вторгнення. Головні напрямки допомоги – підтримка ЗСУ, гуманітарна підтримка цивільного населення, громад та захисників Маріуполя.