UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт назвав три кроки в боротьбі з економічною нерівністю в Україні

У багатих в Україні не тільки більші доходи, але і податкова політика до них більш лояльна.

Для рівного оподаткування багатих і бідних в Україні треба, як мінімум, зняти обмеження в 75 тисяч гривень зарплати, на яку нараховується єдиний соціальний внесок. Про це розповів економіст Олександр Савченко в матеріалі Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки DT.UA.

"Зараз бідні платять соціальний податок 22% з усієї суми зарплати, а багаті - тільки з невеликої її частини! Іноді ця частина дорівнює всього лише 5-10%", - вважає Савченко.

Крім цього, за його словами, українській владі варто звернутися до всіх міжнародних фінансових організацій з пропозицією відкрити масштабні (200-300 мільйонів доларів) кредитні лінії під державні гарантії з розподілом цих коштів кредитних ліній між банками-учасниками для кредитування проектів малого та середнього бізнесу.

Також, зазначає Савченко, важливо створити реальну фондову біржу, яка зможе залучати гроші для українського бізнесу. Зараз в Україні діють декілька так званих фондових бірж, ліцензії яких необхідно відібрати вже на наступний день після створення державою єдиної Фондової біржі України. Причому керувати цією біржею в перші роки, до її корпоратизації та приватизації, повинна, наприклад, Франкфуртська фондова біржа. Тільки при таких умовах український бізнес вперше отримає реальний механізм залучення інвестицій і некорумпований майданчик з оцінки і продажу цінних паперів.

Більш детально читайте в матеріалі Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки DT.UA під назвою "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного безумства".