UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-власники Приватбанку домоглися призупинення суду в США до остаточного рішення в Україні

Однак суд відхилив клопотання екс-власників про повне припинення розгляду справи.

Канцлерський суд штату Делавер (Delaware Chancery Court, США) задовольнив клопотання колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова про припинення розгляду ініційованого банком спору до винесення рішень у справі щодо законності його націоналізації в українських судах. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення на сайті суду.

"Через численні практичні міркування слід призупинити розгляд справи до прийняття рішення по спорах з позичальниками і про законність націоналізації. Перш за все, переклади українських доказів і законів будуть пов'язані зі значними витратами. З огляду на розмах цієї справи, час і ресурси, необхідні для цього, будуть значними ", - йдеться в документі.

Щодо націоналізації в меморандумі Канцлерського суду йдеться, що ця суперечка фактично розглядається на рівні Конституційного суду України, куди подано подання про незаконність "анти-Коломойського закону".

Що стосується суперечок націоналізованого ПриватБанку з позичальниками про кредити, кошти яких, на думку банку, використовувалися для відмивання в США, то в меморандумі наводяться приклади погашення таких кредитів, зокрема, Нікопольським заводом феросплавів (НЗФ). На думку екс-власників банку, такі погашення свідчать на їхню користь.

Однак при цьому суд відхилив клопотання колишніх власників про повне припинення розгляду справи, а також задовольнив клопотання ПриватБанку і виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії за межами звичайної господарської діяльності з різними активами відповідачів в США.

Читайте також: Ізраїльський суд шукає Коломойського і Боголюбова - Приватбанк

Раніше Приватбанк опублікував повідомлення в газеті «Голос України» для вручення ізраїльського позову в Україні Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також В'ячеславу Карташову (їх давня довірена особа, наразі очолює Департамент юридичного супроводу в ПАТ "Укрнафта") згідно з рішенням ізраїльського суду від 26 квітня 2021 і відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив оновлену стратегію розвитку державного ПриватБанку до 2024 року з зазначеними декількома варіантами приватизації фінустанови.

Як писало ZN.UA, поки Володимир Зеленський імітує боротьбу з олігархами, пан Коломойський відкушує по шматочку від майна свого колишнього, а зараз державного Приватбанку. Нахабно використовуючи досі нереформовану і повністю прогнилу судову систему і тотальну стагнацію у всіх розслідуваннях правоохоронців про його махінації в банку.

Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої, редактора економіки ZN.UA, "Інвестняня для Коломойського".