UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-глава банку "Таврика" отримав п'ять років умовно

Дробязко також присудили штраф у розмірі 12,75 тис. грн.

Екс-глава банку "Таврика" Анатолій Дробязко отримав п'ять років умовно за службову недбалість. Про це пише FinClub.

Апеляційний суд Києва 13 березня задовольнив апеляційну скаргу прокурора на виправдувальний вирок Шевченківського районного суду Києва від 2 червня 2014 року.

При цьому Дробязко визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК (службова недбалість, яка призвела до тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років).

"Призначити за цим законом покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків в банківських та фінансових установах, терміном на 1 рік зі сплатою штрафу в розмірі 750 неоподатковуваних мінімумів, що становить 12,75 тис грн", - йдеться у вироку.

Але сидіти у в'язниці він не буде. "На підставі ст. 75 КК україни звільнити від відбування призначеного основного покарання з іспитовим строком на 3 роки", - вирішив суд.

Апеляційний суд також скасував арешт рухомого і нерухомого майна, майнових прав інтелектуальної власності, корпоративних прав, акцій, грошей у будь-якій валюті у готівковій та безготівковій формі, які належать "Київському ювелірному заводу".

Рішення суду вступило в силу 13 березня.

Читайте також: Російський Внешекономбанк планує докапіталізувати українську "дочку"

Нагадаємо, в кінці 2012 року Національний банк України визнав банк "Таврика" неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. 20 березня 2013 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк "Таврика".

Повідомлялося, що загальна сума коштів, виплачена ФГВФО вкладникам неплатоспроможних банків в рамках виплати гарантованої суми відшкодування, станом на 1 лютого склала майже 82 млрд грн.

Також Фонд гарантування повідомив, що вартість активів 70 банків, що ліквідуються 94 млрд грн, замість 418 млрд грн. 80% активів банків-банкрутів існують виключно "на папері".