Професор чиказького університету Harris School of Public Policy Studies, колишній проректор Вищої школи економіки Костянтин Сонін чекає десять років стагнації російської економіки.
"На найближчу перспективу, мені здається, потрібно очікувати стагнацію, тобто щось на зразок середніх темпів зростання між нулем і одиницею. Ну, от як в 2012, нуль відсотків зростання, так само буде приблизно найближчі 10 років. Нуль, один. Це не означає, що не буде таких років, коли буде 3%, Але це буде компенсуватися наступними падіннями", - сказав Сонін інтерв'ю РБК.
За словами професора, інвестиційний клімат у Росії, у найближчі роки залишиться поганим. При цьому "вкрай недостатнім" буде не тільки приплив іноземних інвестицій, але і кількість самих росіян, готових вкладати свої гроші і зусилля в нові проекти всередині країни.
У перспективи піднятого російською владою на щит імпортозаміщення Сонін також не вірить.
"Ті люди, які говорять про імпортозаміщення, вони не розуміють, про що говорять. Ну, я б сказав, що вони марять. У результаті імпортозаміщення цього товару буде вироблятися менше, з урахуванням імпорту раніше, і він буде коштувати дорожче. Жодних успішних прикладів імпортозаміщення в масштабах економіки не було і не буде. Ми обговорюємо не існуючу субстанцію", - зазначив Сонін.
У грудні 2014 року Костянтин Сонін заявив, що нинішні економічні проблеми Росії викликані не стільки санкціями Заходу, введеними у відповідь на військову агресію проти України, як тим, що Кремль закинув економічні реформи з 2008 року.
Сонін поїхав до Чикаго на постійну роботу наприкінці травня 2015 року.