UA / RU
Підтримати ZN.ua

Економіка України: Світовий банк оновив прогноз на 2020 рік

Багато у чому глибина скорочення буде залежати від тривалості кризи у сфері охорони здоров'я.

Через пов'язану з пандемією коронавірусу кризу економіка України скоротиться до кінця 2020 року на 3,5%, тоді як загалом світова економіка втратить близько 5,2%, про це йдеться в оновленому макропрогнозі Світового банку, опублікованому у вівторок, 9 червня.

"Глибина скорочення буде залежати від тривалості кризи у сфері охорони здоров'я, прогресу в проведенні основних очікуваних реформ і здатності мобілізувати адекватне фінансування для задоволення значних потреб у виплатах", – зазначено в документі.

Згідно з ним, у наступному році зростання української економіки відновиться з темпом 3%, що нижче очікуваних Світовим банком темпів відновлення світової економіки на 4,2%.

Банк уточнив, що, як порівняти з попереднім прогнозом в січні цього року, він погіршив очікування динаміки ВВП України в цьому році на 7,2 процентних пунктів (п. п.), а в наступному – на 1,2 п. п.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів опублікував комплексну програму з відновлення вітчизняної економіки, в якій прогнозує, що в 2020 році валовий внутрішній продукт України може скоротитися на 4-8% порівняно з 2019 роком.

Читайте також: Курс валют НБУ: гривня знову почала дорожчати

Нагадаємо, що аналітики оцінили падіння ВВП України у квітні до 12% р/р з 4,5% р/р у березні. Водночас сільське господарство залишається стійким до кризових явищ, чого не можна сказати про промисловість. Падіння промислового виробництва поглибилося до 16.2% р/р (з 7.7% р/р у березні).

Своєю чергою глава Мінекономіки Ігор Петрашко повідомив, що підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році поки відсутні. Кабмін очікує падіння ВВП в поточному році до 5%.

Згідно з даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2020 року впав на 1,5%, якщо порівняти з першим кварталом 2019 року. У порівнянні з попереднім кварталом скорочення ВВП склало з урахуванням сезонного фактора 0,8%.

Про те, чи переживе українська економіка глобальний шторм читайте в статті Тетяни Богдан "Протидія економічній кризі: глобальні та національні аспекти" для ZN.UA.