UA / RU
Підтримати ZN.ua

Економіка України не постраждала від карантину «вихідного дня», тільки спостерігається другий пік безробіття - Шмигаль

В НБУ оцінили втрати від карантину «вихідного дня» в близько 0,2% ВВП.  

Прем'єр Денис Шмигаль вважає, що за результатами карантину "вихідного дня" валовий внутрішній продукт (ВВП) не постраждав, проте спостерігається другий пік звернень з безробіття. Про це він сказав в інтерв'ю УП.

"Карантин вихідного дня значного впливу на економіку в цілому не здійснив. Чому? Тому що в загальному ВВП змінилося дуже мало від нього. В першу чергу тому, що був робочий тиждень, коли люди могли купити все необхідне. Тобто споживання в цілому постраждало мало. але найбільше постраждала сфера обслуговування і сфера розваг, де задіяна велика кількість людей і робочих місць. тобто вплив на ВВП країни в цілому було незначним, але вплив на кількість робочих місць - досить відчутне ", - пояснив прем'єр.

За його словами, карантин вихідного дня вплинув на рівень зайнятості.

«Це негативний вплив, воно є, воно відстежується за графіками. На початок карантину у нас була 361 000 зареєстрованих безробітних, сьогодні - 420 000. Ще місяць тому було 396. Ви бачите - після карантину вихідного дня цифра зросла. Тобто ось відповідь: ВВП не постраждав, але ось люди, ми маємо другий пік звернень з безробіття: перший був після початку карантину. Традиційно впливає і завершення аграрного сезону, люди стають на реєстрацію. Але в цих коливаннях безробіття і карантин вихідного дня ", - додав Шмигаль.

Читайте також: Разумков прокоментував ефективність карантину "вихідного дня" та інформацію про відставку глави МОЗ

Нагадаємо, що, за оцінками НБУ, за місяць карантину "вихідного дня" (в листопаді) Україна втратила близько 0,2% ВВП (близько $300 млн ), при продовженні карантинних обмежень втрати виростуть до 0,4%. Зазначалося, що повний локдаун посилить падіння ВВП в цьому році до 5-6%. Раніше НБУ очікував скорочення на 4-5%.