Економіка Канади у першому кварталі 2017 року зросла майже на 4% - це найвищі теми серед держав G7 (Міжнародний клуб, який об'єднує Великобританію, Німеччину, Італію, Канаду, США, Франції та Японії), свідчать оцінки канадського Центробанку.
Банк Канади підвищив прогноз зростання ВВП країни на 2017 рік до 2,6% з 2,3%, але погіршив прогноз на 2018 рік, піднявши питання про те, наскільки стійким є економічний підйом.
У Центробанку зазначають, що очікування високих темпів зростання ВВП в поточному році пов'язані з активними інвестиціями в сектор житлової нерухомості, зробленими в попередні роки.
У наступному році вплив цього фактора на економіку країни, як очікується, зійде нанівець.
"Банк Канади задоволений посиленням економіки і хотів би бачити нові позитивні сигнали, щоб бути більш впевненою у стійкості зростання", - заявила заступник керуючого канадського ЦБ Керолайн Уілкінс.
В керівництві ЦБ відзначають стабілізацію енергетичного сектора, що гальмувало підйом економіки, однак не вважають, що ця сфера стане двигуном зростання, як раніше.
Підтримка споживчого сектора за рахунок урядових трансфертів надалі ослабне, а зростання ділової активності в сфері нерухомості сповільниться, прогнозують у Банку Канади.
У Центробанку вказують на слабку динаміку експорту й інвестицій в економіку, проте відзначають, що ці сегменти продовжать забезпечувати значну частку економічного зростання.
Так, в 2019 році, згідно з прогнозом Банку Канади, ВВП країни зросте на 1,8%, причому 1,3 процентного пункту забезпечать експорт та інвестиції бізнесу.
Для порівняння, консенсус-прогноз експертів, опитаних агентством Bloomberg, передбачає зростання ВВП США в першому кварталі на рівні 1,3%.
Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою", прийнятий Верховною Радою 14 березня.
8 березня Сенат – верхня палата парламенту Канади – у другому читанні підтримав ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі з Україною. Документ ще повинен бути схвалений у третьому читанні.