UA / RU
Підтримати ZN.ua

Економічні успіхи досягнуті, але вони не є масштабними - вчений

Статистичні дані свідчать про те, що існують певні економіко-правові чинники, що стримують досить потужний потенціал Угоди про асоціацію з ЄС.

Позитивні перетворення в Україні присутні, але динаміка економічних показників не дуже оптимістична. Слід визнати, що успіхи досягнуті, але вони не є масштабними.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Устименко, доктор юридичних наук, директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України.

На думку автора, статистичні дані свідчать про те, що існують певні економіко-правові чинники, що стримують досить потужний потенціал Угоди про асоціацію з ЄС.

Серед таких чинників можна, насамперед, виділити:

- низьку активність законотворчої роботи з імплементації правових актів ЄС у законодавство України;

- низький рівень відкритості ринків збуту на території ЄС для вітчизняних суб'єктів господарювання, що зумовлено незначними обсягами безмитних квот по групам товарів, які є пріоритетними для зовнішньоторговельних відносин (з одночасною забороною доступу на ринок ЄС по тим групам товарів, які є стратегічно важливими для розвитку експорту власних товаровиробників);

- наявність в тексті Угоди положень, реалізація яких створює певні ризики для національних економічних інтересів.

Детальніше про проблеми з впровадженням Угоди про асоціацію України і ЄС читайте у матеріалі Володимира Устименка "Угода про асоціацію з ЄС: можливості та ризики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".