В тому разі, якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкти №11331 про економічне бронювання, держбюджет додатково отримуватиме від 200 до 320 мільярдів гривень на рік, залежно від обраної моделі. Про це ЕП розповів голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
"За нашими розрахунками, якщо ухвалять модель бронювання без ФОПів, то бюджет може отримувати десь 200 мільярдів гривень на рік. Якщо з фізичними особами підприємців - це десь 320 мільярдів гривень", - підкреслив нардеп.
Однак Наталуха визнає, що якщо бізнес враховуватиме витрати на бронювання у вартість своєї продукції, то всіх чекатимуть негативні наслідки подорожчання.
Проте депутат вважає, що економічне бронювання - це не поділ на багатих і бідних.
"У цій моделі взагалі немає участі робітника (якщо це не самозайнятий ФОП). Збір сплачує бізнес. Умовно, на підприємстві є 50 людей, але саме Андрій, Михайло та Микола — критичні для того, щоб компанія працювала далі. Бо Андрій — головний інженер, Михайло конструктор, а Микола керує станком, на якому потрібно було вчитися за кордоном рік. Власник цього бізнесу сам заплатить за них збір, бо без цих людей у нього не буде жодної роботи. Або буде, але через півроку, під час якого він навчатиме нових робітників, а підприємство, тим часом, залізе в борги.
І немає різниці яку Андрій, Михайло і Микола отримують зарплатню, бо важливою є лише їх значущість для підприємства, їх функціональна цінність, їх «критичність»", - пояснює Наталуха.
Повідомлялось, що в Раді зареєстрували новий проєкт закону за №11331 та під назвою "Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки". Він пропонує концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.