UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екологічні збитки після ракетних ударів РФ по Трипільській ТЕС: прокурори готуються озвучити суми

Прокурори взаємодіють з екологами та медиками, щоб не помилитися у розрахунках, які представлять у міжнародних судах.

В Україні з'ясовують розмір екологічних збитків, завданих ракетним обстрілом РФ по Трипільській ТЕС у Київській області, повідомляють в Офісі генерального прокурора України. 11 квітня 2024 року держава-агресор завдала ракетних ударів по об'єкту критичної інфраструктури. За фактом порушення законів та звичаїв війни розпочато досудове розслідування (ст. 438 КК України).

Читайте також: 21 квітня росіяни обстріляли з артилерії понад 100 населених пунктів України – Генштаб

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Київської обласної прокуратури у взаємодії з іншими фахівцями працюють над встановленням масштабів збитків, завданих довкіллю, внаслідок обстрілу Трипільської ТЕС з боку збройних сил рф.

"Через влучення ворожих ракет на ТЕС піднялася масштабна пожежа і стався витік трансформаторної олії", - розповіли в Офісі генпрокурора.

Читайте також: На Донеччині оцінили збитки від обстрілів Курахівської ТЕС

Для встановлення масштабів наслідків для екології прокурори за участю фахівців Державної екологічної інспекції столичного округу та ГУ "Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб" МОЗ України провели додатковий огляд території поразки.

Читайте також: Високі відсоткові ставки в США завдають шкоди Україні та іншим країнам, що беруть запозичення у доларах: Bloomberg

Прокурори заявили, що експерти відібрали проби зразків ґрунту для проведення лабораторних досліджень. Після отримання їх результатів буде визначено розмір збитків, завданих забрудненням ґрунту, та призначено інженерно-екологічну експертизу. Також буде розраховано збитки, завдані довкіллю, внаслідок забруднення атмосферного повітря через пожежу на ТЕС.

Раніше ми писали про те, що в 2023 році ліси зникали зі швидкістю 10 футбольних полів за хвилину, і хоча це наслідок не тільки вирубування лісів, уряди все одно роблять недостатньо, щоб зупинити надмірну вирубку лісів.