UA / RU
Підтримати ZN.ua

Двосторонні угоди про безпеку України: жодних гарантій навіть щодо фіндопомоги

Деякі угоди припускають припинення фінансування.

Починаючи з початку року Україна вже уклала чимало двосторонніх безпекових угод. На кінець червня підписано загалом 19 договорів з країнами та окрему угоду з Євросоюзом.  І це не кінець - тривають переговори з іншими державами, зокрема з Польщею та Чехією. Однак в цих угодах замало конкретики, пише liga.net.

Так, відповідно цих угод, військова підтримка України має становити 60 млрд доларів щороку, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 28 червня.

Однак, незважаючи на гроші, угоди схожі за структурою і, нажаль, в них відсутні конкретні дії у разі нової агресії Росії.

“Запевнення щодо допомоги у разі нападу також не містять деталей. Така сама ситуація і з ядерною загрозою. Окремі угоди взагалі не містять згадок про це. А ядерний шантаж – один з інструментів тиску Росії», - зазначає автор матеріалу.  

Читайте також: Європа не може дозволити собі недбале ставлення ультраправих до фінансів — Bloomberg

Домовленості закріплюють курс України відносно вступу до ЄС та НАТО. Хоча окремі країни не висловлюють чітко свою позицію, зокрема щодо Північноатлантичного альянсу, наприклад, Німеччина та Італія.  

«Відсутність конкретики для багатьох пунктів, можливість припинити фінансування у будь-який час – слабкі сторони угод», - додає автор.

Щоправда фінансування продовжується і поза межами угод.