UA / RU
Підтримати ZN.ua

Два фактори: в МВФ пояснили, чому економіка України падає більше, ніж у інших країн

Також у Фонді відзначили, що поки не винайдуть вакцину проти COVID-19, прогнозувати подальший розвиток дуже складно.

Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році до 8,2% через слабкий запас накопичень у населення і обмежену фіскальну підтримку економіки.

Про це розповів постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час онлайн-конференції Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Business Outlook: Crisis Management Lessons.

"Є два фактори, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший - у українських домогосподарств немає таких (...) грошових буферів, як в інших країнах", - зазначив Люнгман, наголосивши, що рівень споживання в Україні впав і продовжить знижуватися ще більше за відсутності запасу грошових накопичень.

Другим фактором падіння ВВП Лонгман вважає обмежену фіскальну підтримку економіки через фіскальне і податкове поля.

Він уточнив, що, як порівняти з іншими країнами, Україна знаходиться десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі. Водночас економіка обмежується ще фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.

Читайте також: МВФ прийме рішення про наступний транш Україні у вересні

Люнгман також зазначив, що поки не винайдуть вакцину проти COVID-19, прогнозувати подальший розвиток дуже складно.

Раніше повідомлялося, що, за оцінками Міжнародного валютного фонду, економіка України зможе відновитися від кризи, викликаного пандемією коронавірусу COVID-19, і досягти показників 2019 року в 2023-2024 роках.