UA / RU
Підтримати ZN.ua

Думки українців щодо введення економічного паспорта розділилися

Близько 28% опитаних нічого не знають про таку ініціативу.

У співвітчизників неоднозначне ставлення до ідеї президента Зеленського щодо запровадження економічного паспорта. При цьому 53% опитаних українців позитивно ставляться до ідеї, 28% – нейтрально, 16% – негативно. Про це свідчать результати опитування соціологічною групою "Рейтинг".

Проте не всі опитані розуміють, про що йдеться. Так, 32% опитаних добре обізнані з ідеєю, 40% - щось чули про це, 28% - нічого не відомо. Згідно з опитуванням, серед людей, які добре поінформовані, ініціативу підтримують 62%, чверть – не підтримують.

Опитування проводилося: 6-8 грудня 2021 року у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій серед 2500 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності не перевищує 2,0.

Читайте також: Економічний паспорт: Стефанчук оцінив шанси розглянути законопроєкт до кінця року

Під час виступу у Верховній Раді із посланням Зеленський заявив, що згідно із законопроектом про економічний паспорт усі кошти плати за використання українських надр накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України. За його словами, після повноліття українці можуть використати зазначені кошти на освіту, покупку житла в Україні. Таким чином, як стверджує президент, олігархи стануть інвесторами у майбутнє України.

6 грудня президент вніс до Ради відповідний законопроект. Також Зеленський зареєстрував ще три документи щодо економічного паспорта та накопичень.