UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДТЕК підтримує об'єднання української та європейської енергосистем

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв'ю виданню "Економічна правда" розповів, як енергетичний холдинг готується до об'єднання української та європейської енергосистем.

"Я особисто та компанія всі ці роки підтримували цю ідею. У нас в країні з 22 енергоблоків, які пройшли реконструкцію, 19 зробила ДТЕК. У рамках реконструкції ми завжди виконували заходи, які необхідні для синхронізації енергосистем. В основному, це інвестиції в автоматику. Тому сьогодні наші блоки найбільше підготовлені для синхронізації, і ми виконаємо ті зобов'язання, які були взяті", - заявив Тимченко.

На думку керівника ДТЕК, таке об'єднання дозволить українським споживачам отримати збалансовану ціну, а для компанії – збільшити експорт електроенергії.

"Це дасть серйозне розширення можливостей перетоків. Сьогодні у нас обсяги торгівлі в європейському напрямку близько 4 млрд кВт-год, а після синхронізації вони зростуть до 20 млрд кВт-год. Це означає, що перетоки можуть бути як в одному, так і в іншому напрямках. Напрямок перетоків буде залежати від цінової кон'юнктури. Що сьогодні відбувається? Візьмемо, наприклад, Польщу. За останні кілька місяців там серйозно зросли ціни, доходить до 70 євро за мегават-годину, а наш тариф - десь 50 євро за мегават-годину. Що ми будемо робити? Звичайно, ми будемо експортувати. Буде і по-іншому, як було два роки тому. Тоді ціна в Європі складала близько 40 євро, у нас - близько 55 євро", - пояснив він.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.