ПАТ "ДТЕК Крименерго" початок процедуру дозволу інвестиційного спору з Російською Федерацією в рамках Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Російської Федерації про взаємний захист інвестицій.
Згідно повідомлення ДТЕК, даний спір викликаний націоналізацією інвестицій компанії на території Криму.
У разі якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, "ДТЕК Крименерго" має намір передати його на розгляд у міжнародний арбітраж. Сума компенсації фактичних і потенційних збитків компанії може скласти більше $ 500 млн.
Для захисту своїх інтересів "ДТЕК Крименерго" залучив міжнародну юридичну компанію Covington and Burling LLP.
"З моменту незаконного захоплення "ДТЕК Крименерго" ми активно займалися відновленням документів, формуванням доказової бази, розробкою юридичної стратегії. Завершивши комплексний аналіз міжнародної практики та аналогічних прецедентів, ми направили на адресу РФ офіційне повідомлення про інвестиційному спорі в рамках угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією", - повідомив виконуючий обов'язки генерального директора "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук.
У ДТЕК нагадали, що угода між урядами обох країн про взаємний захист інвестицій передбачає можливість вирішення спорів шляхом переговорів, після яких сторони мають право звернутися в арбітраж.
"ДТЕК Крименерго" був найбільшим постачальником електроенергії Криму і забезпечував більше 80% постачань електроенергії на території Кримського півострова.
ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова.
Нагадаємо, що Шевченківський районний суд Києві заарештував майно підприємств концерну Ріната Ахметова ДТЕК, яке знаходиться в окупованих районах Донецької і Луганської областей.
Також повідомлялося, що 1 березня в "ДНР" і "ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією переходять під "зовнішнє управління" цих формувань. Терористи мають намір стягувати "податки" з цих підприємств.
В енергетичному холдингу ДТЕК, який входить в групу СКМ олігарха Ріната Ахметова, 15 березня заявили про втрату контролю над усіма активами на окупованій території.