На півдні росіяни закінчили прокладання через Чорне море другої труби "Турецького потоку". До речі кажучи, проклали її поки що в нікуди. Якщо ринок першої труби - це Туреччина, і з ним більш-менш зрозуміло, то з другою поки що навіть незрозуміло, на який кордон її тягти з Туреччини. Ще на початку року російське МЗС погрожувало, що будуватиме її лише у разі одержання гарантій від Євросоюзу. Погроза не вразила, гарантій не дочекалися, але трубу побудували.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Маскалевич. За його словами, у Стамбулі під час урочистої церемонії виведення труби на берег Путін назвав Ердогана "дорогим другом" і наговорив купу компліментів.
"Друг дійсно "дорогий": росіянам довелося добре заплатити. "Газпрому" - скинути заднім числом рахунок на мільярд доларів за вже поставлений у Туреччину газ, - зазначає оглядач. - При цьому є відчуття, що турки ще зовсім не закінчили торг, і список потрібних їм поступок поповниться".
Автор вважає, що південну гілку український уряд відверто "проморгав". Майже всі сили йшли на протидію "Північному потоку".
"Впливати на Туреччину ми з самого початку мало могли, тож цей напрямок був низькопріоритетним. Та і обсяги на "Північному потоці" разів у два більші. Знову ж таки відрядження співробітників у Брюссель - масніше й приємніше (для України це цілком фактор)", - іронізує оглядач.
Детальніше про проблеми, пов'язані з російськими газопроводами, читайте в статті Ігоря Маскалевича ""Потокові" (за)грози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".