UA / RU
Підтримати ZN.ua

Друг Путіна продав літаків через санкції США - ЗМІ

Американські санкції знерухомили літаків.

Російський мільярдер і друг президента РФ Володимира Путіна Геннадій Тимченко, продав свій приватний літак. Причиною продажу стали американські санкції, які зробили експлуатацію літака практично неможливою. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані брокера та авіаційного реєстру.

За даними видання, новим власником літака Gulfstream стала дочірня компанія Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ).

Наголошується, що Тимченко купив цей літак в 2013 році приблизно за $ 60 млн. А через 3 роки - у 2016 році - його оцінили в $ 50 млн.

В 2014 році, уряд США, у відповідь на анексію Росією українського Криму, ввів проти Тимченко персональні санкції, назвавши його членом внутрішнього кола Путіна.

Пізніше Тимченко заявив, що американська компанія Gulfstream Aerospace Corporation скасувала контракт на обслуговування літака.

"Мій Gulfstream не може бути використаний, оскільки компанія не забезпечує його запасними частинами, а пілоти не можуть використовувати навігацію і вбудовані карти", - сказав він.

З тих пір літак Тимченко двічі переходив в реєстри повітряних суден різних країн. У нього змінювався хвостовий номер і офшорні компанії, на які він був оформлений, свідчать реєстри. Кінцеві власники цих офшорних компаній ніколи не розкривалися, стверджує агентство.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня Rusal повідомив, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.