UA / RU
Підтримати ZN.ua

DP World закрила операцію з купівлі "Контейнерного терміналу "ТІС" в Україні

Світовий лідер купив 51% акцій української компанії.

Компанія DP World (ОАЕ), яка володіє 123 логістичними і транспортними підприємствами в 54 країнах, оголосила про придбання 51% акцій "Контейнерного терміналу "ТІС" (ТІС-КТ, порт "Південний", Одеська обл.).

Відповідне оголошення опубліковане на офіційному сайті DP World в четвер.

Всі умови угоди виконані, офіційні узгодження державних установ отримані.

"Тепер у компанії буде унікальна для Чорноморського регіону пропозиція: пряме сполучення між власними терміналами в Констанці, Яримдже і "Південному" з використанням власної фідерної мережі UniFeeder. В синергії з досвідом DP World щодо усунення вузьких місць у логістичних ланцюжках це дасть можливість відправляти вантажі по ключовим для Східної Європи торговим маршрутах, використовуючи активи DP World в Румунії і Туреччини", - зазначено в повідомленні DP World.

Серед першочергових планів DP World – впровадження в роботу ТІС-КТ новітніх IT-рішень і глобальної експертизи групи, фокус на інтермодальному сегменті вантажних перевезень, посилення команди терміналу кращими фахівцями з усього світу, на розвиток власних, вже викуплених TIS землях індустріального парку за прикладом найбільшої вільної економічної зони Jebel Ali Free Zone.

Група терміналів "ТІС" - найбільший стивидорний оператор в Україні, створений 25 років тому. У групу входять п'ять терміналів: "ТІС-Контейнерний термінал", "ТІС-Вугілля", "ТІС-Руда", "ТІС-Зерно" та "ТІС-Мінеральні добрива". Крім того, група володіє і управляє найбільшою інфраструктурною мережею, що включає залізничну станцію. Загальний обсяг інвестицій групи в активи перевищує $ 770 млн.

DP World – один з найбільших портових операторів світу і оперує 150 бізнесами в 50 країнах. Всього у компанії 78 морських терміналів по всьому світу і найбільшим індустріальним парком світу Jebel Ali Free Zone (JAFZA).

Читайте також: Трамп обговорив пандемію коронавірусу зі своїм головним суперником – CNN

Повідомлялося, що, за оцінками МВФ, інвестори з початку коронакризи вивели з ринків рекордну суму інвестицій – $ 83 млрд.

За оцінками НБУ, в минулому році чистий приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) досяг $ 2,5 млрд, що на $ 100 млн більше, ніж у 2018 році