UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доручення Зеленського про зменшення правоохоронних органів з правом на обшуки не покращило ситуацію - "Маніфест 42"

Після доручення Зеленського ситуація посилилася, бізнес пропонує свої законопроєкти.

Громадська ініціатива "Маніфест 42" нагадала про ініціативу президента Володимира Зеленського зменшити кількість правоохоронних органів, у яких є право на обшуки підприємств, зокрема про створення нового БЕБ. Однак не вважає, що цього достатньо для вирішення проблеми тиску на бізнес та корупції. Про це йдеться у заяві спілки, пише forbes.ua.

"Якщо Бюро економічної безпеки отримає "ексклюзив" на влаштування "маски-шоу" та інші форми тиску на бізнес, це саме по собі не стане розв'язанням проблеми", – йдеться у заяві.

"Маніфест 42" із залученням провідних юридичних компаній та практикуючих адвокатів розробила два законопроєкти, які значною мірою вирішують проблему свавілля силовиків, які "кошмарять" бізнес з корупційною метою.

Один із законопроєктів значно розширює інструменти юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків.

Другий законопроєкт на період воєнного стану жорстко обмежує можливості тилових силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу.

Видання нагадало, що за пʼять місяців, що минули після президентського доручення, проблема лише загострилася. За даними Офісу генпрокурора, частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму – 77%. «Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес», – вважають в "Маніфест 42".

"Маніфест 42" закликає президента Володимира Зеленського та відповідальних чиновників опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради ці законодавчі ініціативи.

"Маніфест 42" – громадський рух, створений бізнесом для захисту від свавілля тилових силовиків, чиновників та суддів, чорних нотаріусів та реєстраторів. 

Як пише ZN.UA, у слідчих, прокурорів і суддів в Україні наразі немає відповідальності за невиконання вимог кримінального процесуального законодавства. Про це читайте в статті "Чому «маски-шоу» такі популярні в Україні та як зменшити тиск на бізнес".