UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога ВПО: у чому може бути причина затримки виплат

Держава надає грошову допомогу переселенцям.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Українці, які мають статус ВПО, можуть отримати щомісячні виплати. Видання Факти ICTV розповіло, чому іноді відбуваються затримки виплат для ВПО та коли чекати зарахування грошової допомоги на картку.

Який розмір виплат можуть отримати переселенці

В Україні переселенці можуть отримати грошову допомогу у розмірі:

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зазначила, що з 2023 року переселенці одержують виплати від держави автоматично.

«З 1 січня 2023 року автоматичне нарахування допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам буде продовжено», – сказала вона.

Чиновниця наголосила, що не потрібно звертатися до органів соцзахисту чи ЦНАПів для поновлення виплат. Українці, як і раніше, будуть отримувати допомогу від держави.

Читайте також: Корисні контакти: куди ВПО звертатися за допомогою у пошуках житла

Перерахунок коштів відбувається на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги. Відомство перераховує гроші банкам, які розподіляють грошову допомогу на картки ВПО, котрі раніше подали відповідну заявку.

Перерахування бюджетних коштів ВПО здійснюється Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» щомісяця, до третього, 13 і 23 числа, а раз на місяць відбувається виплата на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги.

Чому затримують виплати ВПО

У Мінсоцполітики пояснили, що найголовнішою причиною затримок є технічні проблеми. Тобто усі переселенці, які мають право на отримання виплат, обов'язково отримають їх.

«Якщо виникають затримки та виплати не надходять понад місяць – це технічні проблеми, які варто усувати якнайшвидше», – повідомили у відомстві.

Читайте також: В Україні можуть спростити умови погашення окремих споживчих кредитів для ВПО

Якщо переселенцю тривалий час не надходять виплати, тоді потрібно особисто звертатися для зʼясування причини затримки виплат. Це можна зробити телефоном:

Після особистого звернення, дані переселенця перевірять та надішлють виплати.

Раніше ми писали, чи можуть внутрішні переселенці відновити отримання виплат.