UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога ВПО: чи можна оформити її на дитину, якщо батьки не відповідають критеріям

Пояснення дали юристи.

Українці, які змушені були покинути свої домівки та переїхати в більш безпечні регіони, отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Вони мають право на грошову допомогу від держави.

Читайте також: Тимчасове житло для ВПО: що змінилося у червні

Для отримання допомоги потрібно відповідати певним критеріям. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, чи можна оформити допомогу ВПО тільки на дітей, якщо дорослі члени сім'ї не відповідають критеріям, встановленим для продовження виплат.

Там нагадали, що Порядком надання допомоги на проживання сформульовано вимоги для продовження виплат на ще один 6-місячний період.

Так, п.13-2 цього Порядку передбачено критерії, за дотримання сукупності яких сім'я може отримати продовження виплат.

А це:

Тобто, аби ті члени сім'ї, які є отримувачами допомоги, могли продовжувати отримувати виплати, критеріям повинна відповідати вся сім'я, незалежно від того чи належать окремі особи до числа ВПО чи ні. Діти розглядаються лише в складі сім'ї.

Виняток: діти-сироти або діти позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, а також з важкими захворюваннями, яким не встановлено інвалідність, діти, які прибули без супроводу законного представника.

Юристи зазначили, що громадяни часто вважають, що якщо вони відповідають всім критеріям, окрім одного (наприклад, той же ж дохід), то вони можуть отримувати допомогу. Але відповідати потрібно всім критеріям без винятку - якщо хоча б один не дотримано, на жаль, вся сім'я втрачає право на виплати.

Чи є винятки, коли сім'я може отримувати виплати без урахування доходу батька, який з ними не проживає

Так, відповідно до абз.14 п.3 Порядку надання допомоги на проживання ВПО до складу сім’ї уповноваженої особи не включаються особа, яка разом не проживає із отримувачем та не пов’язана з ним спільним побутом, що підтверджено документально, або перебуває за кордоном/зникла безвісти/депортована за межі України.

З 1 березня 2024 року виплати було продовжено для більшості отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Нагадаємо, коли переселенці можуть претендувати на виплати повторно.