UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога власникам пошкодженого житла: депутати з квітня навіть не відкривали президентський законопроєкт

Але охоче піаряться на проекті, який чекає на друге читання вже сьомий місяць. Законопроектом особисто займається голова профільного комітету ВР Дмитро Наталуха.

З квітня місяця профільний комітет ВР з питань економічного розвитку ще жодного разу навіть не зробив спробу розглянути на своєму засіданні законопроєкт №7198, який був ухвалений в першому читанні на самому початку квітня, та був покликаний зняти спірні питання щодо процедури швидкої допомоги власникам пошкодженого житла. Про це йдеться в матеріалі Інни Ведернікової та Георгія Могильного - "Зруйноване відновлення. Чому українцям нікуди повертатися" для ZN.UA.

Законопроєкт №7198, який встановлював порядок виділення коштів власникам пошкодженого житла, був поданий групою депутатів 24 березня. Під час розгляду законопроєкту на засіданні профільного комітету 31 березня основний співавтор законопроєкту, голова партії "Слуга Народу" Олена Шуляк презентувала його як ініційований президентом, опрацьований спільно з парламентом, Міністерством економіки, Фондом держмайна та Міністерством інфраструктури.

Вже за тиждень, 1 квітня, він був прийнятий у першому читанні конституційною більшістю у 307 голосів.

"Голова комітету Дмитро Наталуха кілька разів наголошував, що до другого читання законопроєкт слід готувати у прискореному режимі", - йдеться в матеріалі.

Відповідно до озвученої паном Наталухою інформації, між фракціями було узгоджено скорочення термінів на подання пропозицій до рекордних семи днів.

З огляду на важливість законопроєкту і його широку підтримку в першому читанні, очікувалось і швидке ухвалення в цілому. Олена Шуляк спочатку обіцяла ухвалення ближче до червня, потім — у червні-липні, потім — до кінця літа.

Але раптом більшість комітету не підтримала перегляду свого попереднього рішення.

"І ось уже зима близько, а профільний комітет ВР з питань економічного розвитку ще жодного разу його навіть не розглядав на своїх засіданнях", - наголошують автори статті.

Читайте також: У звільнених ще навесні містах критична ситуація з житлом: у деяких громадах назріває соціальний бунт

"Голова комітету Наталуха особисто ним займається", — розповідають депутати.

Тоді як Олена Шуляк сьомий місяць розповідає в ефірах та в стрічці Фейсбуку, як усе буде красиво, коли закон ухвалять. Паралельно презентуючи супер-пупер електронний реєстр пошкодженого майна.

"Питання, навіщо все це, якщо нічого не робиться, не дискутується. Кабмін при цьому обіцяє, що ось-ось з’явиться найпрозоріший механізм компенсацій, не коментуючи, звісно, своїх провалів. І десь зовсім у паралельному світі живе ОПУ, який вустами Кирила Тимошенка щодня доповідає в Телеграмі, скільки й чого буде збудовано для постраждалих і ВПЛ", - йдеться у статті.

Всі давно вже заплуталися в назвах програм, фондів, реєстрів, цифр та обіцянок представників державних органів. На що, ймовірно, й розрахунок. Як "завалювали" законопроєкт та як влада вдало користується тим, що нове горе, яке відбувається щодня, стирає старе, відсуваючи на другий план назви міст та їх проблеми, читайте у матеріалі "Зруйноване відновлення. Чому українцям нікуди повертатися".