UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доплати до пенсії: хто з пенсіонерів може їх отримати

Є кілька видів доплат та надбавок.

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. Видання «Фокус» розповіло, як надбавки та доплати до пенсії можуть отримати українські пенсіонери.

Читайте також: Дострокова пенсія: хто має на неї право

Доплати за вік

Однією з таких надбавок є доплати залежно від віку:

Ці доплати призначені для громадян, розмір пенсії яких не перевищує 10 340 гривень.

Також пенсіонери можуть отримувати доплати за кожен рік страхового стажу понад установлений мінімум — 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Ці доплати становлять 1% від розміру пенсії за кожен додатковий рік стажу, але не більш ніж 1% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Надбавки до пенсії

В Україні також існують автоматичні надбавки, що призначаються без необхідності звернення. Наприклад, пенсіонерам, які досягли 65-річного віку та мають необхідний страховий стаж, автоматично встановлюється доплата, якщо розмір їхньої пенсії не перевищує 40% від мінімальної зарплати.

Для деяких надбавок потрібне надання документів і відповідної заяви. Наприклад, пенсіонери можуть отримати доплати за неповнолітніх дітей, якщо перебувають на їхньому утриманні та не працюють.

Також пенсіонерам-військовослужбовцям встановлюється надбавка в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Допомога від ООН

ООН надає спеціальну доплату для інвалідів із дитинства й дітей із інвалідністю в межах своєї Всесвітньої продовольчої програми. Громадяни можуть отримати доплату, якщо їхня щомісячна пенсія становить менше ніж 3250 грн і вони не отримують інших державних соціальних виплат або не перебувають на окупованій території України. Розмір доплати визначається як різниця між 3250 грн і сумою пенсії.

У січні минулого року Кабінет міністрів прийняв постанову № 79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної̈ цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною». Нагадаємо, хто має право на виплату за особливі заслуги перед Батьківщиною.