UA / RU
Підтримати ZN.ua

Донори університетів США масово відмовляються їх фінансувати через позицію щодо ХАМАСу

Також компанії відкликають свої пропозиції студентам щодо роботи.

Реакція американських університетів на напад ХАМАСу на Ізраїль не сподобалася багатьом їхнім донорам. Тому останні відкликають мільйони доларів запланованого фінансування, пише ЄП із посиланням на статтю у Financial Times.

Зокрема мільярдери Марк Роуен з Apollo Global Management та засновник Limited Brands Леслі Векснер закликали університети до більш рішучого засудження ХАМАСу та антисемітизму, а також до більш жорстких дій проти студентів, які протестують проти Ізраїлю.

Крім того, юридичні та інвестиційні компанії погрожували відкликати пропозиції щодо роботи, які вони зробили студентам, або не брати на роботу протестувальників, коли вони закінчать навчання.

Тиск призвів до того, що університети, у тому числі Гарвардський, Пенсільванський і Стенфордський, намагаються стримувати наростаючу кризу, причому деякі з них переглянули свої попередні заяви.

Інші - у тому числі захисники свободи слова та Університет Північної Кароліни в Вілмінгтоні - відстоюють принципи, розроблені в доповіді Калвена 1967 року для університету Чикаго, які з тих пір використовуються ширше: коледжі повинні дотримуватися академічної свободи і наполягати на "інституційному нейтралітеті в полі соціальних питаннях".

Президент Університету Пенсільванії Ліз Магілл заявила: "Пенсільванія рішуче виступає проти терористичних атак ХАМАСу в Ізраїлі та проти антисемітизму", але визнала, що "нам слід було б швидше і ширше повідомляти нашу позицію".

Її заява вийшла із запізненням для донорів, зокрема Рональда Лаудера, спадкоємця косметичної компанії, який розкритикував нещодавній фестиваль палестинської літератури, що відбувся на території університету, і заявив, що припинить фінансування, пише FT.

Читайте також: Конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС забрав життя 21 журналіста – CPJ

Серед інших, хто відмовився від підтримки, були венчурні капіталісти Девід Магерман та Джонатон Якобсон, а також Джон Хантсман, колишній посол США у Китаї та екс-губернатор штату Юта, який заявив, що "закриває свою чекову книжку".