Через побоювання пандемії коронавірусу COVID-19, після підтвердження перших випадків зараження у США, долар впав по відношенню до єни та швейцарського франка. Зросла стурбованість щодо того, чи готова найбільша економіка світу до епідемії, пише Reuters.
Долар також впав з тримісячного максимуму і знизився по відношенню до євро. Дохідність казначейства США впала до рекордно низького рівня за останні 10 років.
Курс долара впав на 0,35% до 110,06 єн, продовживши відкат від 10-місячного максимуму в 112,23 єни, досягнутого 20 лютого.
Долар також знизився на 0,35% до 0,9735 швейцарського франка - валюти, яку традиційно розглядають "безпечний притулок".
Орієнтовні 10-річні показники казначейства США знизилися до рекордно низького рівня в 1,2970% в Азії в четвер.
Інші валюти не так сильно постраждали, оскільки трейдери нервово стежать за глобальним поширенням коронавірусу, що з'явився в Китаї наприкінці минулого року.
Нові випадки зараження коронавірусом за межами Китаю викликає побоювання, про гальмування економічного руху, перебої у ланцюгах поставок та падіння попиту.
"Долар не виглядає настільки безпечним, якщо ми маємо справу з поширенням вірусу в Сполучених Штатах", - заявив Юкіо Ішизукі, валютний стратег компанії Daiwa Securities в Токіо.
Раніше, трейдери говорили про "зони безпеки", оскільки останнім часом казначейства дещо згуртувались. Але зараз інвестори кажуть, що, у час коли світова економіка страждає, очікуються зменшення грошових коштів.
Центр контролю та профілактики захворювань в США попередили в середу, 26 лютого, про можливість поширення коронавірусної інфекції, після підтвердження перших заражень. За даними центру наразі у США до 15 заражних коронавірусом, що є незначною часткою на фоні того, що відбувається у Китаї.
Раніше повідомлялось, що Президент Америки Дональд Трамп заявив про те, що створення вакцини проти коронавірусу в США просувається швидко і "йде дуже добре". За його словами, США є найбільш підготовленою країною в світі для боротьби з епідемією, однак науковці з ним не згодні.
Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Коронавірус світової економіки".