З початку серпня долар дорожчає, а фінансисти прогнозують поступове ослаблення гривні. Аналітики ICU вважають, що на ринок впливають проблеми експорту зернових. Крім того, на ослаблення гривні також впливають наміри НБУ перейти до режиму гнучкого обмінного курсу. Про це пише thepage.ua.
Так, долар купують у середньому за 37,11 грн (22 серпня було 37,67 грн), а продають за 37,94 грн (38,45 грн). Євро купують у середньому за 40,52 грн (41,23 грн), а продають за 41,48 грн (42,11 грн).
Що впливає на курс валют
Аналітики вважають, що ринок перебуває під психологічним впливом. До відносно об'єктивних факторів можна віднести:
- погіршення зовнішньоторговельного балансу: експорт стабілізувався, а імпорт зростає, на оплату його потрібно більше валюти;
- припинення зернової угоди, що може призвести до скорочення надходження валюти до країни;
- виплати з бюджету військовим, частина яких витрачається для придбання валюти;
- дефіцит готівкової валюти задовільної якості (зберігаються складнощі з продажем зношених банкнот, а банкноти доларів нового зразка часом продають за вищим курсом).
Нагадаємо, що скасування офіційного курсу валют може статися вже у вересні. У цьому формування єдиного курсу відбуватиметься з урахуванням ринкового валютного курсу.
Хоча обсяг міжнародних резервів України залишається достатнім для задоволення потреб країни у валюті та підтримки стабільності на валютному ринку. Станом на 1 серпня резерви сягнули $41,7 млрд (+6,9% або $2,7 млрд на місяць).