UA / RU
Підтримати ZN.ua

Доходи жителів різних регіонів України відрізняються більш ніж на 70%

Екс-глава Мінекономіки Богдан Данилишин відзначає, що диференціація сукупних доходів на душу населення між окремими областями становить більше 3-х разів.

На сьогоднішній день розрив у доходах на душу населення між окремими областями Україні (не рахуючи Києва) становить більше 73%, хоча за міжнародними стандартами він не повинен перевищувати 20%.
Про це в своїй статті для ZN.UA пише екс-міністр економіки Богдан Данилишин.
За словами Данилишина, диференціація сукупних доходів на душу населення між окремими областями становить більше 3-х разів.
«Якщо межею бідності вважати офіційно встановлений прожитковий мінімум, то поза нею в Україні у 2010 році проживало 30,7% людей, тоді як у 2008-му та 2009 рр. - близько 23%. Нині розрив у доходах на душу населення між окремими областями (не враховуючи м. Київ) становить понад 73%, хоча за міжнародними стандартами він не повинен перевищувати 20%», - пише екс-міністр.
- Регіоналізм в Україні: реальність та перспективи
«Ці та інші критерії і повинні визначати основні підходи до вирішення гострих регіональних проблем», - підкреслив він.
Крім того, екс-глава Мінекономіки відзначив, що в середньому в регіонах пропозиція робочої сили перевищує попит у 30 разів, зокрема в Івано-Франківській області - у 329, Волинській - в 137, Львівській - в 103 рази. Від 20 до 50% безробітних по регіонах не працюють більше 1 року.
Подробиці читайте в статті Богдана Данилишина «Регіоналізм в Україні: реальність і перспективи» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна». !zn
Читайте також:
Янукович доручив скоротити «величезний розрив» між багатими і бідними
5 млн українців працюють нелегально, - Азаров
За останні півроку українці стали шукати роботу на 30% частіше
Доходи населення в 2011 році зросли на 6,1%. У 2010 році - на 16,2%
Українцям старше 45 років будуть видавати по 11 тисяч гривень на зміну спеціальності