Колишній міністр фінансів РФ Олексій Кудрін вважає, що економічна криза в Росії буде посилюватися.
"Гостра фаза кризи попереду. Спад ВВП Росії у другому кварталі 2015 року буде більшим, ніж у першому. В цій ситуації говорити, що пік в минулому, не можна. Швидше за все, він припаде на другий квартал. Далі ситуація може вирівнятися, і спад зупиниться, але все одно статистично ВВП буде показувати падіння порівняно з аналогічними періодами минулого року. Тобто в третьому кварталі 2015 року ми будемо фіксувати спад по відношенню до третього кварталу 2014 року і т. д. Я прогнозую, що в цьому році падіння ВВП буде близько 4%, тобто це трохи більше, ніж планує МЕР (міністерство економічного розвитку", - пояснив він в інтерв'ю "Інтерфаксу".
На його думку, критична ситуація минула хіба що тільки в банківському секторі та масових банктроств там не буде.
При цьому Кудрін закликає не забувати про потенційні ускладнюючі чинники.
"По-перше, ми не розуміємо, якою буде ціна на нафту, чи буде вона триматися хоча б на сьогоднішньому рівні. По-друге, багато чого залежить від ситуації в Україні, де зберігається крихке перемир'я. Новий виток конфлікту, який можуть спровокувати з обох сторін, негативно позначиться на економіці", - підкреслює він.
Екс-міністр зазначає, що спад у деяких галузях промисловості Рф зараз вже досяг пікових значень 2008-2009 років.
"З точки зору валютного курсу ситуація навіть гірша, ніж шість років тому. Те ж саме можна сказати про рівень життя громадян. Якщо пам'ятаєте, в період попереднього кризи ми взагалі не допустили падіння реальних доходів громадян, а зараз воно досягло 7%. Такого не було з того моменту, коли Володимир Путін став президентом у 2000 році", - підкреслює він.
При цьому він вірить, що резервів російської економіки вистачить, щоб пройти кризу протягом найближчих двох років, і схвалює дії Кремля з підтримки банків. "Зараз можна говорити, що населення не втратило свої банківські вклади, а кредитування підприємств буде продовжено", - говорить Кудрін.
Це вже не перша скептична оцінка колишнім міністром фінансів російської федерації (2000 - 2011 рік) нинішнього стану економіки країни. Раніше він заявляв, що стагнація російської економіки продовжиться п'ять років.