Держбюджет-2013 хоч і є перешкодою, але не першочерговою до успіху в переговорах з МВФ. Україні слід переглянути видаткову частину бюджету в бік зниження. Таку думку в коментарі ZN.UA висловив керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) Олександр Вальчишен.
"Бюджет будувався на базі занадто оптимістичного бюджету-2012. Тобто витрати цих бюджетів істотно зросли в порівнянні з розміром економіки минулих років. Але хоча б на 2013 рік було враховано, що відбулося істотне охолодження економіки в II півріччі 2012 року", - додав фахівець.
На думку Вальчишена, підвищення контролю над витратами бюджету може більшою мірою сприяти відновленню співпраці України з МВФ, ніж навіть вжиття заходів з пошуку додаткових джерел наповнення держскарбниці, які анонсувалися в уряді.
"Основна проблема держбюджету 2013 - це фіксовані тарифи на газ для населення. Про це відкрито говориться в супровідній документації до бюджету і це, очевидно, буде негативно сприйняте МВФ. Ми маємо досить амбіційний дефіцит бюджету в 3,6% від ВВП (включаючи Нафтогаз), який, очевидно, буде рекомендовано скоротити", - додав керівник аналітичного департаменту інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.
У свою чергу головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан висловила думку, що уряд таки зробив "видимі зусилля" зі стримування зростання витрат, скоротивши капітальні витрати, передбачивши зниження витрат на продовольчі товари і комунальні послуги.
У свою чергу керуючий інвестиційними та пенсійними фондами "КІНТО" Микола М'який вказав на те, що в МВФ "вже навчилися розрізняти обіцянки, плани і закони від їх виконання".
"У першій програмі stand-by Україна змогла успішно завершити два перегляди з восьми. У другій програмі - один з дев'яти", - резюмував фінансист.
Нагадаємо, як відзначав перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, Україна розраховує підписати нову угоду stand-by з МВФ на суму 10 млрд SDR (близько 15 млрд доларів). Місія Фонду має прибути в Україну 29 січня.
Докладніше читайте в матеріалі Василя Пасочника "МВФ: нова місія і старі питання" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Кредити МВФ: між останньою надією та кроком у прірву?
Глава МВФ: Світ на порозі економіки нового покоління
Місія МВФ відвідає Україну з 29 січня по 12 лютого
Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету