Міжнародний інвестиційний банк Citi оголосив про розширення програми випуску глобальних депозитарних нот (global depositary note, GDN) облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України. Про це повідомила прес-служба банку.
Наголошується, що Україна стала 20-ю країною-учасницею програми GDN американського Citibank N. A., який виступає в якості депозитарію.
GDN - тип класичної депозитарна розписка (depositary receipt, DR), де базовим активом є боргові цінні папери.
Раніше структура Citi - Citigroup Global Markets Holdings Inc. (США) активно випустила кредитні ноти (credit-linked notes, CLN) під гривневі ОВДП України. Цінні папери знаходяться у лістингу ірландського фондового майданчику Euronext Dublin. Загальна сума випуску становить близько 5 млрд грн, разом з тим частина ОВДП вже була погашена.
У власності нерезидентів знаходяться ОВДП на понад 9,9 млрд грн станом на 13 липня, свідчать дані Національного банку України.
Як писало DT.UA, сьогодні банки вибирають між держоблігаціями і депозитними сертифікатами НБУ з такою ж високою прибутковістю і не менш залізобетонними гарантіями. Маючи такі безризикові та прибуткові інструменти, банки навряд чи захочуть знову зв'язуватися з проблемними корпоративними кредитами.
Детальніше щодо інфляційних процесів читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Жага "дешевих" грошей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".