UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дії бойовиків змусили уряд погіршити прогнози для економіки України

Військове та економічне протистояння підточує сили української промисловості.

Знищення бойовиками промислових підприємств на сході України призведе до того, що падіння ВВП України в 2014-му становитиме 8-9%.

Про це заявив міністр фінансів України Олександр Шлапак, повідомляє ТСН.

"Якщо ще в липні у нас були такі-сякі позитивні очікування, то після того, як російські бандити поміняли тактику і фактично почали винищувати виробничий сектор на Сході України, промисловість буде реагувати. Таким чином, ми бачимо ситуацію трохи гіршою", - сказав міністр.

За його словами, ситуація з валютним балансом в Україні погіршилася не в останню чергу через знищення промисловості Донбасу, адже ці підприємства давали 30% валютної виручки держави. Ситуацію посилює і погіршення економічних відносин з Росією.

"Погіршується через війну на Сході, в першу чергу. Погіршується і через стосунки з Росією, так, наприклад, ми не доберемо експортних ресурсів через конфлікту з Росією близько 5 мільярдів доларів. Але в основному, погіршується ситуація з валютним балансом. і тут основний удар приймає на себе Національний банк", - зазначив Шлапак.

При цьому глава Мінфіну закликав не піднімати паніку і не виставляти економічну ситуацію в країні тільки в несприятливому світлі. Шлапак зазначив, що на даний момент Україні вдалося розрахуватися з усіма кредиторами за всіма зобов'язаннями і виплатити заробітну плату, погашені зобов'язання уряду, а також держгігантов "Нафтогазу" та "Укравтодору".

Незважаючи на те, що до кінця року в уряді очікують погіршення ситуації (зокрема не вистачає коштів, щоб забезпечити поставки газу на зиму) однак, зазначив Шлапак, допомога від МВФ, Світового банку та інших позичальників надходить вчасно, без проблем, і міжнародні установи оптимістично дивляться на перспективи співпраці з Україною.

"Пані Лагард (Крістін Лагард, директор-розпорядник МВФ - ред.) вже озвучила своє ставлення: ми готові надати Україні стільки ресурсів, наскільки амбітними будуть ресурси і економіка, щоб їх проводити. Тим самим ми отримали запевнення, що у разі погіршення ситуації, ми зможемо істотно наростити міжнародну підтримку. Однак від нас чекають рішучих і сильних реформ", - розповів глава Мінфіну.

Нагадаємо, ще у вересні Шлапак озвучував більш оптимиститические прогнози. "За нашими показниками -6 % (падіння ВВП України) - це буде хороший результат... Дай Боже, щоб за рік ми вийшли на -7%", - заявив він близько місяця тому.

Згідно з останнім прогнозом Світового банку, який з початку року погіршився в чотири рази, в нинішньому році ВВП України впаде на 8%. У Нацбанку України бачать ситуацію ще більш песимістично, прогнозуючи падіння на 8,3%.

Нещодавно в МВФ заявили, що Україні для підтримки підірваної війною економіки потрібні додаткові зовнішні кредити.

"Говорити про те, що додаткова фінансова допомога надійде від МВФ, на мою думку, дещо передчасно. Щоб відновити економіку і підтримувати стабільність, кошти потрібно буде залучати з різних джерел", - зазначила голова фонду Крістін Лагард.!zn