UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діяльність банків-одержувачів стабкредитів НБУ має бути обмежена

За логікою речей, якщо банк звертається за стабілізаційним кредитом, то навряд чи його фінансове становище в принципі може дозволяти використовувати отриману ліквідність для спекуляцій на валютному ринку.

Надаючи банкам стабілізаційні кредити, Нацбанку варто було б встановлювати певні ліміти щодо їх використання. Таку думку в коментарях ZN.UA висловив заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн.

Директор же фінансового департаменту "Ерсте Банк" Ганна Ліщенко звертає увагу, що при наданні стабкредиту НБУ може встановлювати обмеження на придбання іноземної валюти. Фахівець відзначає, що за логікою речей, якщо банк звертається за стабілізаційним кредитом, то навряд чи його фінансове становище у принципі може дозволяти використовувати отриману ліквідність для спекуляцій на валютному ринку.

«Стабілізаційний кредит надається на умовах конкретного цільового призначення. Тут необхідний жорсткий контроль з боку регулятора», - погоджується аналітик «Укрсоцбанку» Оксана Брусенська.

Проте голова правління банку «Фінанси та Кредит» Володимир Хливнюк вказує на те, що отримані від НБУ кошти можуть знадобитися проблемному банку для купівлі валюти для виконання власних зобов'язань. «НБУ бачить всі угоди купівлі/продажу валюти на міжбанківському ринку і може на щоденній основі проаналізувати їх економічну суть з урахуванням динаміки балансових показників банку», - резюмує банкір. !zn

Читайте також:

НБУ спровокував гривневий "голод", намагаючись врятувати курс від падіння


НБУ покарав п'ять банків за валютні спекуляції з курсом

Банкіри зізналися, що рефінансування від НБУ завжди позначається на валютному ринку